Mur & Puts

Derome Mur & PutsCenter - Allt inom mur och puts!

VILKEN AFFÄRSNYTTA GER KONCEPTET DIG SOM BYGGARE?
Ett extra brett och välsorterat lagersortiment på samtliga anläggningar tillsammans med alla tänkbara verktyg och tillbehör samt uthyrning av maskiner och andra hjälpmedel. På våra Mur- & Putscenter har vi ytterligare breddat sortimentet med bland annat fassadsystem och färgad puts samt allt för mureri.

VÅR SPECIALKOMPETENS OMFATTAR

  • Betong
  • Tegel
  • Armering
  • Mur- och putsbruk          
  • Golvspackel          
  • Maskiner          
  • Murblock
  • Fäst & fog
  • Fasadputssystem
  • Verktyg

Vi är flertalet Mur- & Putsexperter som har mycket djup kunskap inom detta område. Vi hjälper dig gärna med frågor och stöttar också våra övriga anläggningar med sin expertis. Du hittar kontaktuppgifter till höger.

Tel nr till Mur & Putscenter 010-206 69 30
Derome Mur & PutsCenter hittar du i samma anläggning som Derome Byggvaror i Mölndal
samt på vår anläggning på Marieholmsgatan 48.

putsat.jpg

KONTAKTA OSS

Magnus Hallström
magnus.hallstrom@derome.se
Marieholm

Mikael Bakken
mikael.bakken@derome.se
Marieholm

Simon Vainikka
simon.vainikka@derome.se
Marieholm

Marcus Tuvesson
marcus.tuvesson@derome.se
Mölndal

Fredrik Källström
fredrik.kallstrom@derome.se
Mölndal

Viktor Holt-Busk
viktor.holt-busk@derome.se
Varberg

Daniel.Svantesson
daniel.svantesson@derome.se
Trollhättan

Martin Ljungqvist
martin.ljungqvist@derome.se
Borås

Gustaf Alfsson
gustaf.alfsson@derome.se
Halmstad