Mur & Puts

Derome Mur & PutsCenter - Allt inom mur och puts!

VILKEN AFFÄRSNYTTA GER KONCEPTET DIG SOM BYGGARE?
Ett extra brett och välsorterat lagersortiment på samtliga anläggningar tillsammans med alla tänkbara verktyg och tillbehör samt uthyrning av maskiner och andra hjälpmedel. På våra Mur- & Putscenter har vi ytterligare breddat sortimentet med bland annat fassadsystem och färgad puts samt allt för mureri.

VÅR SPECIALKOMPETENS OMFATTAR

  • Betong
  • Tegel
  • Armering
  • Mur- och putsbruk          
  • Golvspackel          
  • Maskiner          
  • Murblock
  • Fäst & fog
  • Fasadputssystem
  • Verktyg
     

Vi är flertalet Mur- & Putsexperter som har mycket djup kunskap inom detta område. Vi hjälper dig gärna med frågor och stöttar också våra övriga anläggningar med sin expertis. Du hittar kontaktuppgifter till höger.

Våra Mur & Putscenter finns i:
Marieholm
Mölndal
Varberg
Trollhättan
Borås
Halmstad
Malmö
 

 

putsat.jpg

KONTAKTA OSS
Telefonnr. 010-206 69 30

Magnus Hallström
magnus.hallstrom@derome.se
Marieholm

Mikael Bakken
mikael.bakken@derome.se
Marieholm

Marcus Schertell
Marcus.schertell@derome.se
Marieholm

Adam Frisk
adam.frisk@derome.se
Mölndal

Marcus Tuvesson
marcus.tuvesson@derome.se
Mölndal

Peter Larzenius
peter.larzenius@derome.se
Varberg

Daniel Ambrus
daniel.ambrus@derome.se
Trollhättan

Martin Ljungqvist
martin.ljungqvist@derome.se
Borås

Marc Friman
marc.friman@derome.se
Halmstad

Peter Marklén
peter.marklen@derome.se
Malmö

Göran Fors
goran.fors@derome.se
Malmö

Gustav Fors
gustav.fors@derome.se
Malmö